Terčem petice je Andrej Babiš
Premiére Babiši, odstupte!

Premiére Babiši, odstupte!
147zobrazení

Trvalo to osmnáct hodin, než se Andrej Babiš, premiér obviněný v dotační kauze Čapí hnízdo, rozhodl vystoupit před kamery a okomentovat to, co řekl jeho syn. Andreje Babiše mladšího se policie dva roky marně snaží najít a vyslechnout právě v kauze Čapí hnízdo, v níž je klíčovou postavou. Junior novinářům vypověděl, že si jeho otec po vypuknutí aféry přál, aby zmizel. Podle svých slov skončil proti své vůli na Ruskem okupovaném Krymu.

POŽADUJEME DEMISI!

Listopad 13, 2018

PODEPSALI

wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader
Výzva pro
premiér České republiky, Andrej Babiš
Již toho bylo o Vás napsáno mnoho, ale pokud v sobě máte alespoň zbytek člověka, prosíme, odstupte. Nejste dobrý premiér, dobrý otec a ani dobrý lhář. Proč chceme demisi?

• Své děti zatáhl do příběhu sám Babiš, když je označil za vlastníky Čapího hnízda v okamžiku, kdy tam přistály dotační miliony. Babišovy děti jsou nyní obviněné, že sehrály roli bílých koní, aby pomohly otci získat dotaci na Čapí hnízdo, na kterou by jinak nedosáhl.

• To, že se Andrej Babiš junior není schopen účastnit trestního řízení ze zdravotních důvodů, tvrdí policii lékařka Dita Protopopová, která kandidovala za ANO a spolupracuje s Andrejem Babišem starším. Policie měla o věrohodnosti zprávy pochyby, chtěla nechat juniora přezkoumat, ale dodnes se jí to nepovedlo. Právě proto, že junior zmizel.

• Sám Babiš mladší v reportáži důrazně zpochybnil, že by nebyl schopen vypovídat. O posudku lékařky Protopopové ani nevěděl.

• Pětatřicetiletý premiérův syn reportérům řekl, že jeho otec chtěl, aby po vypuknutí celé aféry zmizel. Jak sám uvedl, skončil proti své vůli na Ruskem okupovaném Krymu. Odtud se e-mailem obrátil o pomoc na policii s tím, že je obětí únosu.

• Policie případ odložila. Podle informací, které už před časem zveřejnila Sabina Slonková na Neovlivní.cz, vyšetřovatelům stačilo, že právníci doručili fotografii Andreje Babiše juniora s jeho matkou (miliardářovou první ženou), která byla pořízena v Bratislavě. Jako důkaz, že je fotka aktuální, drželi v ruce časopis s příslušným datem.

• „Policie přijatý podnět tehdy prověřovala, kdy dospěla k závěru, že se v dané věci o podezření z trestného činu nejedná,“ komentovala případ policejní mluvčí Andrea Zoulová.

• Jenže – jak nyní potvrdil sám premiérův syn – policisté případ uzavřeli, aniž jej k tomu vyslechli. „Nevypovídal jsem,“ přišlo z e-mailu Andreje Babiše juniora.

• Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman proto vydal pokyn k prověření informací o únosu premiérova syna.

Občané České republiky.

Aktualizace

Více aktualizací
karel založil/a tuto petici
před 4 týdny
Pro přidání komentáře se musíte nebo .
1,247 PODEPSALI
8,753 je potřeba k dosažení 10,000
Registrací na aktivismus.cz souhlasíte s podmínkami používáníochranou osobních údajů. U nás jsou vaše data v bezpečí a kdykoliv se můžete odhlísit :)

Podobné petice