Terčem petice je Jan Hamáček
Poskytněte azyl čínským křesťanům

Poskytněte azyl čínským křesťanům
mini,
69zobrazení

Případ čínských křesťanů usilujících o azyl v České republice začal před dvěma lety. Tehdy necelá stovka z nich podala v tuzemsku žádosti o udělení azylu, část z nich ale postupně vzdala dlouhé čekání. Ostatní se dočkali rozhodnutí letos v únoru. Ministerstvo vnitra většinu žádostí o ochranu zamítlo, úspěšných bylo pouze sedm případů.

Podle zákona se přitom žadatel o azyl může ucházet o zaměstnání v Česku půl roku od podání žádosti o ochranu. Advokáti odmítnutých žadatelů proto poukazovali na skutečnost, že jejich klienti jsou tímto de facto trestáni za snahu se začlenit do české společnosti. Požadujeme, aby byl čínským křesťanům udělen azyl.

Listopad 4, 2018

PODEPSALI

wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader
Výzva pro
Ministrerstvo vnitra, Jan Hamáček
Poskytněte azyl čínským křesťanům!

Aktualizace

Více aktualizací
Patrik Simon založil/a tuto petici
před 5 měsíci
Pro přidání komentáře se musíte nebo .
87 PODEPSALI
4,913 je potřeba k dosažení 5,000
Registrací na aktivismus.cz souhlasíte s podmínkami používáníochranou osobních údajů. U nás jsou vaše data v bezpečí a kdykoliv se můžete odhlísit :)

Podobné petice

77
Neberte nám svátky
Terčem petice je Marks & Spencer
165 podporovatelů