Terčem petice je Vedení města Plzeň
Petice proti demolici kaple Nejsvětější Trojice v Pardubicích

Petice proti demolici kaple Nejsvětější Trojice v Pardubicích
3zobrazení

Zastupitelstvo města schválilo na svém jednání dne 20.9.2018 částku ve výši 300 tisíc Kč na demolici objektu kaple Nejsvětější Trojice v katastrálním území Svítkov v Pardubicích. My níže podepsaní občané nesouhlasíme s demolicí objektu, který je spjat s historií tohoto města bez jakéhokoliv předchozího projednání, bez jakékoliv předchozí studie na proveditelnost rekonstrukce objektu. Oblast, která nese dodnes pojmenování podle této kaple, bývala v minulosti oblíbeným výletním místem Pardubáků.

Je s podivem, že radnice nechala tento svůj majetek desetiletí chátrat, aby v tichosti následně provedla jeho demolici. V 50. letech byly zbořeny např. kaple sv. Josefa nebo kaple sv. Marka. Požadujeme proto zastavení demoličních prací a zahájení kroků vedoucích k obnově kaple Nejsvětější Trojice v Pardubicích a vypracování studie, která by posoudila její stav.

Klub přátel Pardubicka, Klášterní 54, Pardubice

Říjen 13, 2018

PODEPSALI

wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader wireframe avatar loader
Výzva pro
Vedení města Plzeň
Petice proti demolici kaple Nejsvětější Trojice v Pardubicích

Aktualizace

Více aktualizací
jol3i založil/a tuto petici
před 2 měsíci
Pro přidání komentáře se musíte nebo .
475 PODEPSALI
25 je potřeba k dosažení 500
Registrací na aktivismus.cz souhlasíte s podmínkami používáníochranou osobních údajů. U nás jsou vaše data v bezpečí a kdykoliv se můžete odhlísit :)